Úspechy na Študentskej podnikateľskej cene 2015

Aj tento rok sa konala celoslovenská Študentská podnikateľská súťaž. Finálne vyhlásenie výsledkov sa konalo v budove ústredia Slovenskej sporiteľne, a.s. v Bratislave.

Projekt organizovala mimovládna organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Spoluvyhlasovateľom bol dvojtýždenník Profit. Cieľom projektu je podporovať študentov v tom, aby pracovali na svojom podnikateľskom sne už počas školy a zároveň ho začali počas štúdia aj realizovať.

Hlavnou úlohou projektu je ukázať širokej verejnosti, že je možné zvládnuť budovať svoju firmu už počas VŠ a získavať nové vedomosti a zručnosti štúdiom na VŠ. Pridaná hodnota je taktiež v určitom návode ako zvyšovať zamestnanosť absolventov VŠ v SR.

Po prvý krát sa v celoslovenskom projekte „Študentská podnikateľská cena 2015„ umiestnila študentka z našej fakulty. A tak reprezentovala Fakultu riadenia a informatiky na slávnostnom vyhlasovaní najúspešnejších študentských projektov za rok 2015.

DSC_5463_resize

Majka Demjanovičová je študentkou Fakulty riadenia a informatiky už 5. rok, v odbore informačný manažment. Pre svoje podnikanie (PURE JUNK) sa rozhodla len nedávno a jej úspechy majú akceleračný efekt.

Ako to celé začalo?

Celý Náš projekt je zaujímavá spleť udalostí :) . Prvý krát som svoj podnikateľský zámer predstavila na minuloročnom Startup weekende v Žiline. Pamätám si aj presný dátum, 9.11.2014, kedy som sa postavila pred porotu SWZA s malou dušičkou medzi zaujímavými konkurenčnými IT projektmi. Vtedy som však vôbec netušila, že naša víkendová zanietená práca na SWZA, sa skutočne rýchlo pretransformuje z nápadu na reálne podnikanie.

Toto podujatie predstavuje Náš prvý úspech, kedy sme získali 2.miesto na Startup Weekende v Žiline a k tomu ešte aj cenu publika :)

1978596_449329561872970_83695436270896629_o

Po tomto skutočne nabitom víkende sa však všetko ukludnilo a ja som ďalej pracovala na svojich dovtedajších projektoch.

Neuvedomila som si však dôležitú skutočnosť. Za jeden víkend sa nám podarilo vytvoriť funkčnú web stránku, všetky komunikačné kanály, identitu značky a dokonca aj produkt, ktorý reprezentoval celú našu myšlienku  PURE JUNK. A netrvalo dlho a objavili sa prvé zákazky.

11174316_1586410364949608_4034843523701029628_o

Ďalšie obdobie bolo pre mňa skutočne rýchle, pretože sa mi naskytli nové pracovné príležitosti a okrem toho som reálne rozbiehala úspešný Startup. Množstvo zákaziek a návratnosť hodnoty Našich produktov, som sa rozhodla 25.5.2015 potvrdiť založením živnosti, kedy som sa rozhodla otestovať, na čo ako tím máme.

Aké sú Vaše doterajšie úspechy

Samozrejme, ako prvé musím znovu spomenúť Startup Weekend v Žiline, ktorý nám priniesol najviac. Kontakty, povedomie, nové možnosti spolupráce atď. Okrem toho sme sa ako Startupový projekt dostali aj do Inkubačného programu, ktorý zastrešovalo VTP Žilina. Vnímame to rovnako ako úspech, nakoľko sme mali možnosť odborne sa vzdelať v jednotlivých podnikateľských sférach a spoznať množstvo zaujímavých ľudí.

Za úspech však považujem aj skutočne veľké zákazky, ktorých sme sa spočiatku báli, no otestovali naše schopnosti a motiváciu tímu. Pripravili sme komplexné projekty pre firmy ako METAXA, ABSOLUT, Slovenská Sporiteľňa, Eurovia, KROS a.s., a iné…

accesories  Absolutmakaci

A samozrejme v neposlednom rade Študentská podnikateľská cena, za ktorú by som sa chcela špeciálne poďakovať doc. Mgr. Jakubovi Soviarovi, PhD., ktorý mi pár dní pred deadlinom napísal mail s prihlasovacím formulárom a myšlienkou, že si Náš projekt vie v tejto súťaži predstaviť. Takže ešte raz ĎAKUJEME za príležitosť. A nakoľko som dostala pochvalu za veľmi dobrú prezentáciu, nedá mi nespomenúť Ing. Michala Varmusa, PhD., ktorý môže za moje skills v oblasti prezentovania a predania každej myšlienky :)

DSC_5399_resize-1

Aby som nezabudla, ako úspech určite považujem aj silu a zanietenie nášho tímu. Nakoľko si myslím, že v tejto dobe je skutočne zložité nájsť šikovných a kreatívnych ľudí, ktorí nemajú problém manuálne pracovať. Preto by som rada zdôraznila, že každá jedna cena nepatrí len mne, ale celému nášmu tímu, pretože aj chalani v PURE JUNKu majú školské povinnosti, no aj napriek tomu sa dokážu veľa krát vzdať piatkovému výjazdu do mesta a radšej makajú na dôležitej zákazke.

fotooo pure junk

Ako vnímajú Váš úspech iní?

Zo začiatku som nevnímala výraznú dôležitosť našich úspechov pre iných. Samozrejme všetci sa s nami tešili a držali nám prsty, no my ako tím sme si veľa krát uvedomovali, že je pred nami ešte veľmi dlhá cesta.

Keď sa však teraz spätne obzriem a vidím, čo sme dokázali za pol roka, som skutočne šťastná. V tomto momente som začala úplne inak vnímať gratulácie, ktorých v posledných týždňoch nie je málo, čomu sa naozaj tešíme. Je veľmi pekné, keď som prišla domov a na stole ma čakal ústrižok z novín, ktorý si odložila moja mamina. No taktiež podpora v práci, gratulácia od kolegov v KROSe, ktorých považujem za skutočných odborníkov a vážim si ich ako osobnosti. A v neposlednom rade gratulácia od pedagógov, pána dekana a iných dôležitých osobností na našej fakulte.

Verím, že Náš projekt nie je posledný, ktorý sa bude snažiť prostredníctvom svojej práce prinášať dobré meno pre fakultu a tým promovať výsledky niekoľkoročnej práce našich učiteľov. Ja viem, že to malo zmysel :)

PURE JUNK

 

Kde sa o nás písalo:

  • http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/375781-uspesne-biznisy-zakladaju-uz-vysokoskolaci/
  • http://www.jci.sk/pozname-vitazov-studentskej-podnikatelskej-ceny-2015/
  • http://www.ta3.com/clanok/1073837/podnikatelska-cena-aj-s-ucastou-slovenskych-studentov.html

Dec, 11, 2015

0